Dikkat Testleri

Benton Görsel Bellek Testi:
Görsel – mekansal belleğin ölçülmek istendiği durumlarda kullanılabilir.; Şekillerin farklı sürelerde sunumunu, Şeklin bakarak çizilmesini, Çizimin gecikmeli olarak akıldan yapılmasını veya Başka şekiller arasından tanınmasını içermektedir.Benton Görsel Bellek Testi, şekil belleğini anlık ve gecikmeli olarak değerlendirebilmekte; bunun da ötesinde, görsel belleği, görsel algılama ve motor yeteneklerden ayırt edebilmektedir. 8 yaş ve üzeri bireylere uygulanabilir.

Burdon Dikkat Testi:
Öğrencinin dikkat gücünü ölçmek amacıyla  kullanılır.Eğitim- Öğretim yılı boyunca sınıf içinde dikkat eksikliği yaşayan öğrencileri belirlemek amacıyla bütün sınıfa yada dikkat toplamada güçlük yaşadığı düşünülen öğrencin dikkat gücünü belirlemek amacıyla bireysel olarak da uygulanabilir.10-20 yaş aralığına uygulanabilir.

Moxo Testi:
Dikkatli denebilmek için bireyin aynı günlük hayatta yapması gerektiği gibi, testte bulunan görsel ve işitsel çeldiricileri görmezden gelmesi gerekmektedir.
Birey; bunu başarabilmek için çeldiricilerin aktif inhibisyonunu sağlamak zorunda bulunmakta, bu da testi çok daha zorlayıcı ve testin belirleyici niteliklerini de bir o kadar ileri düzeye getirmektedir.    

MOXO dikkat ölçme testi 6-12 yaş arası çocuklar ve 13-60 yaş arası yetişkinler için geliştirilmiş“online” dikkat ölçme testidir.
Test çocuklarda yaklaşık 15 dakika , yetişkinlerde 18 dakika sürmektedir.
     

Bayır mah. Menderes cad. Çebioğlu Twin Towers Kat:6 No:606
0542 778 09 08
info@cansukolcu.com
www.cansukolcu.com ©
X